Pozink
Pozink – (galvanicky pozinkovaná oceľ) je všeobecne najznámejší a najrozšírenejší materiál vďaka jeho nízkej zaobstarávacej cene. Jeho nevýhodou oproti materiálom ako sú napríklad meď a titán-zinok je kratšia životnosť (korózia). Z tohto dôvodu je nutná povrchová ochrana, čo v konečnom dôsledku zvyšuje jeho cenu.
Leták na stiahnutie
Pozink farbený
Pozink farbený – je ďalší vývojový stupeň oceliarskeho priemyslu so zameraním na ochranu proti korózii a prispôsobenie sa súčasným požiadavkám v stavebníctve. Tento materiál prišiel na Slovensko pred necelým desaťročím a postupne získava na význame. Materiál pozink farbený spája v sebe vynikajúce mechanické vlastnosti pozinkovanej ocele s dodatočnou ochranou proti korózii vo forme organickej povrchovej úpravy v širokej škále farieb. Povrchová úprava sa nanáša v hrúbke cca. 25 mikrometrov polyuretánu z oboch strán. Potom nastupuje lakovanie, ktoré materiálu dodá povrchovú tvrdosť. Polyuretán na rozdiel od polyesteru pri ohýbaní a tvarovaní nepuká, nevznikajú mikrovlásočnicové trhliny, má stálejší farebný odtieň a je odolnejší voči poveternostným podmienkam. Kritériá kvality sú určované medzinárodnou organizáciou ECCA. Komponenty odkvapového systému sú povrchovo upravené práškovaním podľa noriem OLI (Rakúsky inštitút pre lakovanie).
Leták na stiahnutie
Hliník farbený
Nachádza stále širšie uplatnenie v najrôznejších odvetviach ľudskej činnosti vďaka priaznivým vlastnostiam, ku ktorým patrí predovšetkým nízka merná hmotnosť, vysoká odolnosť voči korózii a skutočnosť, že sa jedná o nemagnetický materiál. Tento materiál prišiel na Slovensko pred necelým desaťročím a postupne získava na význame. Materiál hliník farbený spája v sebe vynikajúce vlastnosti hliníku pre jeho dostatočnú pevnosť pri výbornej tvárnosti s dodatočnou ochranou proti oxidácii vo forme organickej povrchovej úpravy v širokej škále farieb. Povrchová úprava sa nanáša v hrúbke cca. 25 mikrometrov polyuretánu z oboch strán. Potom nastupuje lakovanie, ktoré materiálu dodá povrchovú tvrdosť. Polyuretán na rozdiel od polyesteru pri ohýbaní a tvarovaní nepuká, nevznikajú mikrovlásočnicové trhliny, má stálejší farebný odtieň a je odolnejší voči poveternostným podmienkam.
Kritériá kvality sú určované medzinárodnou organizáciou ECCA. Komponenty odkvapového systému sú povrchovo upravené práškovaním podľa noriem OLI-Rakúsky inštitút pre lakovanie.
Meď
Meď je jeden z ušľachtilých kovov s najbohatšou históriou v oblasti použitia pri pokrývaní striech. Už od stredoveku bola meď uprednostňovaná pri pokrývaní kostolov a sakrálnych budov. Aj v systéme KJG patrí meď ku kovom s najdlhšou tradíciou. V súčasnosti patrí odkvapový systém KJG v medenom prevedení medzi najobľúbenejšie, na ktorom si zákazníci cenia dobrú spracovateľnosť a najmä vysokú životnosť zabezpečenú tvorbou samoobnoviteľnej patiny.
Leták na stiahnutie
Titán-zinok RHEINZINK
RHEINZINK je titán zinková zliatina najvyššej kvality. Základ materiálu tvorí čistý zinok 99.995% legovaný prímesou medi a titánu. Tvorba prirodzenej ochrannej vrstvy – patiny spôsobuje, že odkvapové systémy spĺňajú svoju úlohu desaťročia ochranných náterov. Všetky položky odkvapového systému sú dodávané v štandardnom „lesklo- valcovanom“ prevedení a “predzvetralom“ prevedení. Pri takzvanom „predzvetraní“ je už vo výrobe vytvorený na povrchu veľmi atraktívny šedo modrý odtieň patiny, ktorý by sa inak pôsobením poveternostných vplyvov vytvoril až po dlhšej dobe.
Leták na stiahnutie
Nerez
Nerez je vysoko kvalitná nehrdzavejúca oceľ. Zaraďuje sa k pevným, dobre tvarovateľným materiálom a je vzhľadovo stála. Práca s týmto materiálom je možná i pri nízkych teplotách, pretože nie je krehká a neláme sa ako iné materiály. V architektúre a staviteľstve sa používa nerez nielen pre jej estetickosť, ale hlavne kvôli dlhodobej životnosti, odoláva korózii a je ekologicky nezávadná.